Junácký slunovrat ve Slavkově – pátek–sobota 23.–24. 3. 2018

„I letos se vypravíme do Slavkova na závod Junácký slunovrat. Uskuteční se již jeho 28. ročník. Pokusíme se navázat na minulé ročníky z nichž jsme si vždy vozili medaile. Od vlčat počítáme s účastí zkušenějších kluků od Velkých vlčat a Termitů. Věříme, že se přidá i hlídka skautů. Tyto informace jsou pro vlčata a skauty.“

Sraz: v pátek 23.3.2018 v 16:30 hod. na náměstí ve Křtinách (zastávka směr Brno). Odjezd autobusem v 16:45 h.

Návrat: v sobotu 24.3.2018 v 19:00 h., příjezd autobusem do Křtin v 18:50 h. Čas návratu je počítán s tím, že závod skončí v předpokládaných 15:00 h. Pokud by skončil dříve nebo se protáhnul tak přijedeme o hodinu dříve nebo později.

S sebou: Věci na vícedenní výpravu (VP4) – zápisník, poznámkový blok nebo volné listy, propiska a tužka, Stezka, KPZ (Krabička Poslední Záchrany), uzlovačka, nůž, pláštěnka, přezůvky, ešus, lžíce, spacák, karimatka, baterka, náhradní oblečení (2x ponožky, spodní prádlo), oblečení na spaní, věci na osobní hygienu, ručník. Vezměte si také malý batůžek na sobotní závod. Vše sbalené do batohu na záda (z důvodu snadnějšího cestování v dopravních prostředcích vše sbalte do jednoho zavazadla). Pojedeme ve skautských krojích a s oddílovým tričkem, na nohy pevné kožené boty.

Jídlo: V rámci závodu bude zajištěn pitný režim (čaj po celý den). Po závodě budou zajištěny špekáčky na opečení. S sebou si určitě vezměte večeři na pátek a snídaní a svačiny na sobotu. Určitě si vezměte láhev na pití. Počítáme s tím, že si společně v sobotu připravíme jednoduchý oběd.

Peníze: Každý zaplatí příspěvek ve výši 200Kč. Zahrnuje dopravu, startovné, poplatek a přenocování. Cena je dotována skautským střediskem. Další peníze na drobné výdaje dle uvážení.

Poznámka: Ubytováni budeme ve skautské klubovně ve Slavkově. Pěšky s batohy se budeme přesouvat jen minimálně – mezi dopravními prostředky. V sobotu nás čeká závod v délce cca 3 km jen s lehkými batůžky.

Pro případné další informací kontaktujte vedoucí družin nebo: Zbyněk Drápela 606 739 107